The Deccan Cliffhanger Results

1st Edition Race Report
Deccan Cliffhanger Edition 1 Results     
Solo Women 18-49 Cut off- 34 hours
PositionRacer NumberRacer NameFinish TimeStatusCountry
1RQWA01Shusanah Pillinger26:46:22RAAM QualifiedUK
Solo Men 50+ Cut off- 34 hours
PositionRacer NumberRacer NameFinish TimeStatusCountry
1RQMB02Prashant Tidke30:45:41RAAM QualifiedIND
RQMB03Arun Thipsay-DNFIND
RQMB01Kunal Gupte-DNFIND
Solo Men 18-49 Cut off- 32 hours
PositionRacer NumberRacer NameFinish TimeStatusCountry
1RQMA04Karthik Padmanabhan30:16:03RAAM QualifiedIND
2RQMA02Mahendra Mahajan30:31:24RAAM QualifiedIND
3RQMA03Hitendra Mahajan30:38:39RAAM QualifiedIND
4RQMA06Gyanendra Sharma30:42:53RAAM QualifiedIND
5RQMA05Sundaram.N31:31:54RAAM QualifiedIND
RQMA07Hiren Patel-DNFIND
2 Person Team Mixed 18-34 Cut off- 30 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1TAMA01Finishers- Harsimranjit Singh, Kalyani30:24:55IND
3 Person Team Mixed 35-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1TBMB01The Bald and the Beautiful- Divya Tate, Ila Patil, Farhad patel29:39:58IND
3 Person Team Men 18-34 Cut off- 30 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1TAMB01GreenSpeed- Apurv Verma, Rakesh Patel, Indraneel Guha27:34:30IND
4 Person Team Mixed 35-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1TBMC01WheelsOnFire- Durgaprasad Pawar, Santosh Patil, Abhay Suryavanshi, Sachin Sharangpani28:49:08IND
2nd Edition Race Film
Deccan Cliffhanger Edition 2 Results     
Solo Men 18-49 Cut off- 32 hours
PositionRacer NumberRacer NameFinish TimeStatusCountry
1RQ 022Chaitanya Velhal26:46:00RAAM QualifiedIND
2RQ 014Apurv Verma29:16:00RAAM QualifiedIND
3RQ 015Srinivas Gokulnath31:16:00RAAM QualifiedIND
4RQ 016Baban Dolas-FinishedIND
5RQ 018S. Karthikeyan-FinishedIND
6RQ 011Sumit Patil-FinishedIND
RQ 023MilindWalekar-DNFIND
RQ 017DurgaprasadPawar-DNFIND
RQ 010KarthikPadmanabhan-DNFIND
RQ 012MukundThakkar-DNFIND
RQ 020RajanikantYadav-DNFIND
RQ 021YogeshTiwari-DNFIND
RQ 019Prashant Sharma-DNSIND
RQ 014Jeetender Dadvai-DNSIND
RQ 013Parag Narkar-DNSIND
Solo Men 50+ Cut off- 34 hours
PositionRacer NumberRacer NameFinish TimeStatusCountry
1RQ 029PrakashDubepatilFinishedIND
2 Person Team Men 35-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 201Kadakti Bijlee : Abhijit Marathe, Mahesh Iyer29:46:00IND
3 Person Team Men 18-34 Cut off- 30 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
T 301Mysore Chennai Express : Naveen Solanki, Mahendran JDNFIND
3rd Edition Race Report
Deccan Cliffhanger Edition 3 Results     
Solo Women 18-49 Cut off- 34 hours
PositionRacer NumberRacer NameFinish TimeStatusCountry
RQ 007Saniya patil-DNFIND
Solo Men 18-49 Cut off- 32 hours
PositionRacer NumberRacer NameFinish TimeStatusCountry
1RQ - 010Michael Lehnig21:57:41RAAM QualifiedGER
2RQ - 001Chaitanya Velhal25:48:24RAAM QualifiedIND
3RQ - 002Apurv Verma27:44:44RAAM QualifiedIND
4RQ - 015Gaurav Yadav28:00:55RAAM QualifiedIND
5RQ - 021Amit Samarth28:47:18RAAM QualifiedIND
6RQ - 008Rahul Kotabage30:44:52RAAM QualifiedIND
7RQ - 003Srinivas Gokulnath30:47:52RAAM QualifiedIND
8RQ - 020ammar miyaji31:25:16RAAM QualifiedIND
9RQ - 009Nitin Takale31:30:16RAAM QualifiedIND
10RQ - 012Kishor Kale33:27:53FinishIND
11RQ - 016dinesh marathe34:24:03FinishIND
12RQ - 014JAGDISH ITALIYA35:37:10FinishIND
13RQ - 005Sumit Patil36:04:12FinishIND
RQ - 019Aniruddha Raich-DNFIND
RQ - 018Arjun Murali-DNFIND
RQ - 017Aruneet Utkarsh-DNFIND
RQ - 011Manohar S. Tanpure-DNFIND
2 Person Team Men 18-34 Cut off- 30 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 203Cymour Relay Spirit- Arham Shaikh, Vedant Prakash Halarnekar23:41:56IND
2T 201YellowCycle- Rohit Khanna, Manesh Nambiar25:34:54IND
3T 202Team IND- Team IND35:57:21IND
3 Person Team Men 35-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 302Sweat in Practice Bleed in Battle- Baban Dolas, Prashant Tidke, Prakash Dubepatil25:55:32IND
2T 301Bikelicious- Sachin Palewar, Yash Sharma, Rajesh Chansoriya27:06:52IND
T 303Team WindWarriorz- Jimmy Amrolia, Krishnan Menon & Arul PerumalDNFIND
3 Person Team Men 18-34 Cut off- 30 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 311GRL TYRES & TUBES- Krishnan Mani, Rakesh Patel, Pranaya Mohanty24:44:51IND
4 Person Team Mixed 34-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 411OROP- Aparna Prabhudesai, Kishor Dhankude, Mahesh Narkar, Bhagwan Singh31:00:00IND
4 Person Team Men 34-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 401Team Axis- Aashish Joshi, Santosh pawar, Vishal pawar, Anand Gangwal23:48:30IND
2T 403IronRandos- Sunil H Chatekar, Vinoo Chari, Prithviraj Patil, Kamal Tilani27:14:50IND
3T 402Fantastic FOUR- Capt. Mahesh Jog, Prashant Jog, Santanam Swami, Dr. Sudhir Wadgaonkar32:53:02IND
4 Person Team Men 18-43 Cut off- 30 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 422Hma cycle club team-A- dr.rahul zanjurne, dr.harshad pawar, dr.surekh nikam, dr.rajendra salunkhe31:11:59IND
2T 421Hma cycle club team-B- dr.shreekant tekale, dr.shailesh kumbhar, dr.abhijeet danait, dr.ashok yeole31:36:07IND
4th Edition Podcast
Deccan Cliffhanger Edition 4 Results     
Solo Women 18-49 Cut off- 34 hours
PositionRacer NumberRacer NameFinish TimeStatusCountry
1RQ 039Ila Patil32hrs 14minsRAAM QualifiedIND
2RQ 022Zaara Syed35hrs 31minsFinishIND
RQ 007Saniya patil-DNFIND
Solo Men 50+ Cut off- 34 hours
PositionRacer NumberRacer NameFinish TimeStatusCountry
1RQ 045Anand Patil27hrs 11minsRAAM QualifiedIND
Solo Men 18-49 Cut off- 32 hours
PositionRacer NumberRacer NameFinish TimeStatusCountry
1RQ 048Akshay Chougale26hrs 3minsRAAM QualifiedIND
2RQ 031Preet Singh27hrs 10minsRAAM QualifiedIND
3RQ 041Dattatray Chakor28hrs 14minsRAAM QualifiedIND
4RQ 026Siddhartha Gadekar28hrs 30minsRAAM QualifiedIND
5RQ 025Sundaram Narayanan29hrs 10minsRAAM QualifiedIND
6RQ 023Vitthal Bhosale29hrs 38minsRAAM QualifiedIND
7RQ 046Anand Gangurde29hrs 55minsRAAM QualifiedIND
8RQ 042Chetan Agnihotri30hrs 22minsRAAM QualifiedIND
9RQ 044Anil Kahar30hrs 40minsRAAM QualifiedIND
10RQ 043Anupam Khanduja31hrs 33minsRAAM QualifiedIND
11RQ 038Kabir rachure32hrs 33minsFinishIND
12RQ 027Shunmuganathan A32hrs 54minsFinishIND
13RQ 037Milind Walekar33hrs 27minsFinishIND
14RQ 032Omkar Kesarkar34hrs 14minsFinishIND
15RQ 034Nilesh Jadhav35hrs 30minsFinishIND
16RQ 017Aruneet Utkarsh36hrs 36minsFinishIND
17RQ 008Rahul Kotabage37hrs 30minsFinishIND
18RQ 024Vijay Kale37hrs 36minsFinishIND
19RQ 030Rahul Zanjurne38hrs 0minsFinishIND
20RQ 028Shreyas K38hrs 24minsFinish- OTLIND
RQ 005Sumit Patil-DNFIND
RQ 015Gaurav Yadav-DNFIND
RQ 029Samim Rizvi-DNFIND
RQ 033Nitin Bhoite-DNFIND
RQ 040Devvrat-DNFIND
RQ 047Amey Katurde-DNFIND
RQ 035Nevilkumar Godhani-DNFIND
2 Person Team Men 50+ Cut off- 32 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 221Doc-On-Wheels- Rajendra Nehete, Ramakant Patil28hrs 42minsIND
2 Person Team Men 35-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 211Wurlee 545 Nik and Neil- Nikhil Raghavan, Neil Dsouza24hrs 5minsIND
2T 212Funstatic- Mahesh Jog, Prashant Jog30hrs 5minsIND
2 Person Team Men 18-34 Cut off- 30 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 201Cymour Relay Spirit- Arham Shaikh, Vedant Halarnekar22hrs 53minsIND
2T 202Yellowcycle- Manesh Nambiar, Rohit Khanna23hrs 15minsIND
3T 203Bosch India- Pinaki Ganguly, Shaikh Imran Ahmed27hrs 24minsIND
4T 204Bad Boys 2- Advait Khatavkar, Sunny Khandale30hrsIND
3 Person Team Men 35-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 311Wurlee 545 Lost- Arun Saigal, Rishi Lalwani, Rohit Kapur22hrs 47minsIND
2T 313Wurlee 545 - Podium- Jaideep Khanna, David Nigel Smith, Aditya Daftary23hrs 21minsIND
3T 315Sahyadri Riders- Yogesh Satav, Surekh Nikam, Chandrakant Harpale24hrs 50minsIND
4T 317Team Tsunami- Sunil Ghagare, Navanath Takmoghe, Amit Joshi29hrs 50minsIND
5T 316The Pink Panthers- Mitesh Daga, Sumit Gupta, Kunal Agrawal27hrs 12minsIND
6T 314Wurlee 545 Dhokla- Prashant Mehta, Jayesh Morvankar, Jayesh Morvankar25hrs 10minsIND
7T 312Wurlee 545 - Beer&Wine- Pushkaraj Gumaste, Bill Larkins, Abhishek Kini26hrs 19minsIND
3 Person Team Men 18-34 Cut off- 30 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 302Dabangg Oranges- Pushkar Kulkarni, Vikas Patra, Shubham Das26hrs 12minsIND
2T 301Discover On Wheels- Sumanta Gupta, Rahul Pasari, Subhajyoti Sensharma33hrs 39minsIND
4 Person Team Mixed 35-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 421Fantastic4- Maithili Jog, Vinay Koparkar, Umesh Dhote, Ganesh Karche28hrs 36minsIND
4 Person Team Men 35-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 412Sweat In Practice Bleed In Battle- Baban C Dolas, Prakash R Dubepatil, Manohar S Tanpure, Devidas N Hole22hrs 2minsIND
2T 411Team Axis- Aashish Joshi, Vishal Pawar, Santosh Pawar, Vijay Phalke22hrs 37minsIND
3T 414Gears & Beers- Rakesh Medhekar, Sumit Dakhawe, Abhijeet Soman, Nilesh Jagtap27hrs 5minsIND
4T 413Funtastic Four- Santanam Swamy, Sudhir Wadgaonkar, Parag Rabade, Pritesh Swamy29hrs 48minsIND
5th Edition Race Report
Deccan Cliffhanger Edition 5 Results     
Solo Men 50+ Cut off- 34 hours
PositionRacer NumberRacer NameFinish TimeStatusCountry
1RQ 045Anand Patil28hrs 32minsRAAM QualifiedIND
2RQ 064Mohinder Singh Bharaj33hrs 45minsRAAM QualifiedIND
Solo Men 18-49 Cut off- 32 hours
PositionRacer NumberRacer NameFinish TimeStatusCountry
1RQ 021Amit Samarth25hrs 1minsRAAM QualifiedIND
2RQ 067Yagnesh Ahir28hrs 32minsRAAM QualifiedIND
3RQ 038Kabir Rachure28hrs 50minsRAAM QualifiedIND
4RQ 024Vijay Sampat Kale29hrs 46minsRAAM QualifiedIND
5RQ 076Shubham Vijay Das30hrs 22minsRAAM QualifiedIND
6RQ 012KISHOR KALE30hrs 43minsRAAM QualifiedIND
7RQ 017Aruneet Utkarsh30hrs 59minsRAAM QualifiedIND
8RQ 068Kartik Kansara31hrs 13minsRAAM QualifiedIND
9RQ 085Koken Uzuntas30hrs 40minsRAAM QualifiedTUR
10RQ 069Neeraj Vishwakarma31hrs 49minsRAAM QualifiedIND
11RQ 071Vasanth Manivannan31hrs 51minsRAAM QualifiedIND
12RQ 081Sanjay Mokal32hrs 38minsFinishIND
13RQ 027Shunmuganathan A33hrs 16minsFinishIND
14RQ 014Jagdish Italiya33hrs 56minsFinishIND
15RQ 073Kartik Mistry34hrs 12minsFinishIND
16RQ 073Deep Udeshi36hrs 17minsFinishIND
17RQ 030Rahul Zanjurne38hrs 13minsFinishIND
RQ 005Sumit Patil-DNFIND
RQ 066Suniel Ghagare-DNFIND
RQ 070DHANRAJ KARKERA-DNFIND
RQ 072Premnath Kasinath-DNFIND
RQ 075Vikas Patra-DNFIND
RQ 077Satish Sharma-DNFIND
RQ 078Vivek Shrinivas Lokur-DNFIND
RQ 079Satyasheel Shrotri-DNFIND
RQ 080Krishna Prakash-DNFIND
RQ 082Shubham Deore-DNFIND
RQ 083Tushar Bhoite-DNFIND
RQ 084Parth Raichura-DNFIND
RQ 086Naveen Solanki-DNFIND
RQ 048Akshay chougale-DSQIND
Solo Men 50+ Cut off- 34 hours
PositionRacer NumberRacer NameFinish TimeStatusCountry
1RQ 065Ravinder Singal38hrs 14minsFinishIND
RQ 063Avinash Phadnis-DNFIND
2 Person Team Mixed 35-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 201FUNtastic Couple- Maithili Jog, Mahesh Jog32hrs 02 minsIND
2 Person Team Men 35-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 224Sangamner Cyclists- NileshWakchaure, Sanjay Vikhe25hrs 07minsIND
2T 223Saddle Sharks- Siddharth Chopra, SiddarthBhamre25 hrs 44 minsIND
3T 221The Fast and Furious Team- Chetan Shah, Pushpak Desai25hrs 48minsIND
T 222RunChakkars- Amit Joshi, AashwinDugalDNFIND
T 225Om Shanti- VikashDavange, AwinashDavageDNFIND
2 Person Team Men 18-34 Cut off- 30 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 241Cycle Network Grow (CNG)- Suraj Kumar Verma, RonyHazra29hrs 03minsIND
3 Person Team Mixed 35-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 302AF1- BhavanaMehra, Kevin Thycherry, Rajat Mainh28hrs 50minsIND
2T 301AF2- RohanAnand, ParibhashaSaha, Vishal Vyas30hrs 47minsIND
3 Person Team Mixed 18-34 Cut off- 30 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
T 311TEAM ALTIUS- Harshawardhan E Mhatray, Priti H Mhatray, Nilesh J Mali34hrs 48minsIND
3 Person Team Mixed 35-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 324Rocking Hunter's- Adesh Kale, DhanrajHelambe, MaleshGawade24hrs 41minsIND
2T 323Pro Sports And Bikes- Prasad Ashok Shaligram, Omkar C Brahme, VedangShevde27hrs 30minsIND
3T 322Iron Black- Rahul Meher, SanketNirgudkar, ShounakKharde29hrs 22minsIND
3 Person Team Men 18-34 Cut off- 30 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 343Team K2- Dr. NandkishorAhire, DhanajiJadhav, MihirJadhav22hrs 26minsIND
2T 341Team RSS- SahilShrikantParanjape, RohanRajendraMandhre, Sushant Sunil Bodas24hrs 08minsIND
3T 342Madras Peregrines- Aashish Kumar G, SaravananSelvaraj, Manish Radhakrishnan29hrsIND
4 Person Team Mixed 35-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 402CYC'd Riders Ltd- S Balasubramanian, Anshul Shah, Shikha Gupta, PallavPoddar27hrs 35minsIND
2T 401FUNtastic Team of 4- Prashant Jog, medha jog, amoljoshi, umeshdhote27hrs 46minsIND
4 Person Team Mixed 18-34 Cut off- 30 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 411Bike Studio Aurangabad- AakashKanojia, PraffulJatale, VershaSasne, JoynalAbedin28hrs 08minsIND
4 Person Team Men 35-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 428Team Axis- aashishjoshi, Vishal Pawar, santoshpawar, anandgangwal23hrs 04minsIND
2T 427Royal Purandar- TanpureManohar, TupeVishwas, Hole Devidas, AkhadeSharad23hrs 25minsIND
3T 431Team Bikeport- NageshaNayak, Anurag Singh, Shailesh V. Tiwari, NitinSuryawanshi23hrs 47minsIND
4T 421WE R Cycling- ShyamprasadNayak B, SarveshaSamaga, BrijeshBalakrishnan, Ashok Nithin Lobo24hrs 14minsIND
5T 423quadra 96- Harshadpawar, Rajendrasalunkhe, shrikanttekale, ASHOK YEOLE25hrs 35minsIND
6T 426Long Distance- SumitDakhawe, NileshJagtap, AbhijeetSoman, RakeshMedhekar25hrs 48minsIND
7T 424SHOCKING HUNTER'S- SACHIN MEHENDALE, TUSHAR TAVHARE, AVINASH PATIL, DAYANAND SHINDE26hrs 01 minsIND
8T 430FOUR WARRIORS- SuhasLondhe, YogeshGaikwad, VitthalSatav, NileshDarade26hrs 19minsIND
9T 429Sinhagad Bikers- YuvrajEknath More, ParmeshwarChandwade, NileshShaligramKurwale, Vishal ashokKadam26hrs 43minsIND
10T 425Gears N Beers- KaustubhArvindDandekar, NileshRajendraHejib, Rajeev Phadtare, RohitArvindDandekar26hrs 56minsIND
11T 422YokubariRiders- Samir SubhashGanu, Sushrut Suresh Potdar, GautamArvindKulkarni, AshutoshDinkarAmbekar28hrs 23minsIND
4 Person Team Men 18-34 Cut off- 30 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
T 445Team Relay Spirit- ArhamShaikh, MihirDeo, Nikhil Anandsekar, VedantHalarnekar20hrs 50minsIND
T 442Team Wild Jaunters- AdvaitKhatavkar, Sunny Khandale, Vishal Butte, Kunal Singh22hrs 12minsIND
T 443WE R Cycling- KoushikSargod, Krishna Kumar U, Shashank Pal, Nithin Mohan M23hrs 22minsIND
T 444Sahyadri Riders- YogeshSatav, SurekhNikam, Deepak Dhumal, GorakshnathDorge23hrs 54minsIND
T 4414 HorseMen- SumitKulkarni, AkshayDeshpande, ShreehasBardapurkar, SagarPadhye24hrs 32minsIND
4 Person Team Mixed Tandem 35-49 Cut off- 38 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 451Adventures Beyond Barriers- Nupur Pittie, Divanshu
Ganatra, Bharat Pittie,
Manasvi Baheti, Praveen Raju,
Ekinath Khedekar, Kailesh
Baheti, Prasad Gurav
31:20:47IND
6th Edition Race Report
Deccan Cliffhanger Edition 6 Results     
Solo Women 18-49 Cut off- 34 hours
PositionRacer NumberRacer NameFinish TimeStatusCountry
1RQ 098Solonie Pathania35:09:50FinishIND
2RQ 101Jyoti Diwani37:06:00FinishIND
RQ 093Hitisha Mehta-DNFIND
RQ 102Deepanti-DNFIND
Solo Men 50+ Cut off- 34 hours
PositionRacer NumberRacer NameFinish TimeStatusCountry
1RQ 045Anand Patil29:02:24RAAM QualifiedIND
2RQ 112Dnyaneshwar Ghuge34:38:57FinishIND
3RQ 104Ramalingam Rajipillai36:07:21FinishIND
RQ 063Avinash Phadnis-DNFIND
RQ 106Vijay Hinge-DNFIND
Solo Tandem Men 35-49 Cut off- 34 hours
PositionRacer NumberRacer NameFinish TimeStatusCountry
RQ 120, RQ 121Vineet Saraiwala, Sudeb Roy-DNFIND
Solo Men 18-49 Cut off- 32 hours
PositionRacer NumberRacer NameFinish TimeStatusCountry
1RQ 107Ashwin Govindasamy22:56:32RAAM QualifiedIND
2RQ 005Chaitanya Velhal24:14:57RAAM QualifiedIND
3RQ 038Kabir Rachure24:17:46RAAM QualifiedIND
4RQ 085Koken Uzuntas24:33RAAM QualifiedTUR
5RQ 049Bharat Pannu26:07:47RAAM QualifiedIND
6RQ 108Balasaheb Wakchaure28:40:34RAAM QualifiedIND
7RQ 025Sundaram Narayanan28:51:39RAAM QualifiedIND
8RQ 090Sumit Dakhawe29:24:50RAAM QualifiedIND
9RQ 094Chandrakant Harpale30:39:05RAAM QualifiedIND
10RQ 077Satish Sharma30:53:15RAAM QualifiedIND
11RQ 100Abhishek Avhad31:17:40RAAM QualifiedIND
12RQ 103Akshay Deshpande30:41RAAM QualifiedIND
13RQ 080Krishna Prakash31:52:10RAAM QualifiedIND
14RQ 084Parth Raichura31:59:35RAAM QualifiedIND
15RQ 030Rahul zanjurne33:24:38FinishIND
16RQ 105Kirit Kokje33:52:05FinishIND
17RQ 066SUNIEL GHAGARE35:07:08FinishIND
18RQ 099Anand Mundhada35:11:11FinishIND
19RQ 097Siddarth Bhamre35:44:10FinishIND
20RQ 088Aashish Joshi36:12FinishIND
21RQ 013Darshan Dubey36:27FinishIND
22RQ 091ADESH KALE36:31:00FinishIND
23RQ 119Ajit Kumar36:43:07FinishIND
24RQ 116Venkatesh Shivarama37:00:00FinishIND
25RQ - 092DHANRAJ HELAMBE37:05FinishIND
RQ 117PAVAN CHANDAK-DNFIND
RQ 113NILESH CHAKNE-DNFIND
RQ 111Akash Mallick-DNFIND
RQ 110Vijay Sanap-DNFIND
RQ 096Inderjit Singh Khamba-DNFIND
RQ 095Noel Fonseca-DNFIND
RQ 109ANIKET ZAWAR-DNFIND
RQ 079Satyasheel Shrotri-DNFIND
RQ 070Dhanraj Karkera-DNFIND
RQ 089Mayank Tripathi-DNFIND
RQ 005Sumit Patil-DNFIND
2 Person Team Women 35-49 Cut off- 33 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 201All Woman Crew and Riders- Meera Velankar, Megha Jain34:39:10IND
2 Person Team Men 35-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 222Team D.R- Dashrath Jadhav, Randhir Takale25:46:06IND
2T 224Navitas Riders- Venkatesh Kashelikar, Nikhilesh Pant26:15:23IND
3T 221Team Bikash and Rahul- Rahul Pasari, Bikash Agarwal26:26:16IND
4T 223iSpeed- Darshan Wakchaure, Akshay Gondhalekar36:02IND
2 Person Team Mixed 18-34 Cut off- 30 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 231Invincible Wizards- Arpita Gupta, Aruneet Utkarsh27:31:35IND
2 Person Team Men 18-34 Cut off- 30 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 241Azzmax Racing Team- Subhajyoti Sen Sharma, Tamal Chatterjee29:07:01IND
3 Person Team Mixed 35-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 302Team Pune Cycloholics- Amol Joshi, Avanti Biniwale, Soban Beemaraj27:37:21IND
2 Person Team Men 35-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 314Team WERC- Navin kotian, Harivijay kudva P., Venkat Dhiraj22:41:35IND
2T 313Pedal Demons PVS- Prakash Thombare, Vishwas Takle, Sidgonda Patil27:09:42IND
3T 312ACTIVE 1- SHAILESH MEHTA, Siddharth Kamdar, Nilesh Mehta28:14:17IND
4T 311ACTIVE 2- Amit Sankla, Rajendra Thorat, Gunwant Palesha30:38:13IND
3 Person Team Men 18-34 Cut off- 30 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 321Leocore- Deepan Medhi, Swati Singh, Akshay Sharma33:41:20IND
3 Person Team Men 18-34 Cut off- 30 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 331TEAM RSS- Sushant Bodas, Sahil Paranjape, Rohan Mandhre23:38:57IND
4 Person Team Mixed 35-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 402UBUNTU RIDERS- BHALCHANDRA MURKUTE, LEENA SHENDE, SANDEEP JAGDHANE, ABHIJIT BHATE24:30:43IND
2T 401Road Rascals- Prashant Patil, Geeta Ratwani, Sankarson Banerjee, Vijay Ramchandran25:38:51IND
3T 404Team Satyasheel- Satyajit Waghachavare , Abhijeet Waghachavare, Smita Zanjurne, Surekh Nikam27:07:12IND
4 Person Team Men 35-49 Cut off- 31 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 417Ghatache Raje- Nilesh Wakchaure, Amol Kanawade, Vijay Kale, Sharad Kalepatil22:42:16IND
2T 415Royal Purandar- Devidas Hole, Manohar Tanpure, Sharad Akhade, Vishwas Tupe22:49:30IND
3T 418Team Sangamneri DONS- VIJAY TAJANE, VINAYAK PANSARE, PRAMOD DESHMUKH, Sanjay Vikhe23:46:48IND
4T 414Rocking Hunters- Avinash Patil, Mahesh Bhoir, Ashok Pabale, Sushilkumar Kadam24:49:46IND
5T 412Four Warriors- Suhas Londhe, Yogesh Gaikwad, Vitthal Satav, Nilesh Darade25:45:47IND
6T 416FURIOUS4- VINOD SHELAR, RAJARAM SHINDE, RAHUL SHINDE, BIPIN UNDRE25:55:15IND
7T 411Papillon- Vaibhav Dangat, Atul Date, Prashant Gambhir, Ganesh Khamkar26:02:00IND
8T 413Shocking Hunters- Nilesh Deshmukh, Ganesh Bhoir, Chetan Salunkhe, Dayanand Shinde26:48:15IND
4 Person Team Mixed 18-34 Cut off- 30 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 431Team TerraFit- Saurabh Amondikar, Rajlaxmi Teli, Neha Tikam, Nikhil Paranjape27:46:18IND
4 Person Team Men 18-34 Cut off- 30 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 421Team Noah- Pritam Kadale, Shirish Dhumal, Bharat Salunke, Samadhan Dokfode27:22:50IND
4 Person Team Mixed Tandem 35-49 Cut off- 38 hours
PositionTeam NumberTeam NameFinish TimeCountry
1T 441Adventures Beyond Barriers- Divyanshu Ganatra, Bharat Pittie, Manasvi Baheti, Nupur Pittie, Sagar Baheti, Kailash Baheti, Sanket Bhirud, Praveen Kumar29:38:13IND